1% dla Filipka

O mnie

Kto nie zna mnie lepiej, niż moi Rodzice. A o to list od Nich, o mnie :)

Szanowni Państwo

            Jesteśmy rodzicami Filipka Greli, który jest dzieckiem niepełnosprawnym. Syn urodził się 2.04.2006r w Wieluniu w 35tyg. ciąży przez cesarskie cięcie i ma zdiag Mózgowe Porażenie Dziecięce pod postacią niedowładu połowicznego lewostronnego. Leczony jest w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie Zagórzu koło Warszawy.

            Filipek ma problemy z prawidłowym poruszaniem się, dlatego niezbędna jest dalsza bardzo intensywna rehabilitacja ruchowa. W związku z opóźnieniem intelektualnym konieczne są zajęcia neurologopedą(logopedą), pedagogiem, hipoterapia. Wskazane są również turnusy rehabilitacyjne.

Obecnie w ramach NFZ realizujemy tylko zajęcia z logopedą i pedagogiem. Najważniejsze dla Filipka są jednak zajęcia rehabilitacyjne. Ze względu na to, iż mieszkamy w niewielkim mieście jesteśmy zmuszeni jeździć z synkiem  na prywatną specjalistyczną rehabilitację do innych miast znacznie oddalonych od Wielunia m.in. do Opola , Warszawy. Większość badań i wizyt lekarskich niestety także jest płatna. Do tych wydatków dochodzą również wysokie koszty zakupu odpowiednich wkładek i butów wykonywanych na miarę. Ciężko nam jest sprostać tak wysokim wydatkom na leczenie syna. 

            Dotychczasowa rehabilitacja Filipka przyniosła już bardzo dużą poprawę jego stanu zdrowia. Zdajemy sobie sprawę, iż jeszcze dużo pracy przed nami jednak nie tracimy nadziei że nasz syn odzyska kiedyś całkowitą sprawność.

            Dlatego zwracam się do Ludzi o Dobrych Sercach o pomoc i wsparcie finansowe. Ze względu na swoją niepełnosprawność, Filipek jest pod stałą opieką Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej w Opolu. Stowarzyszenie jest  organizacją pożytku publicznego możliwe jest więc przekazanie 1% podatku na dalsze leczenie i rehabilitację syna.

                                      

     Wszystkim osobą, które zachcą pomóc naszemu dziecku dziękujemy z całego serca.

 

                                                                                     Magdalena i Dariusz Grela